Programul complet al meciurilor de la Campionatul Mondial de fotbal

media_151973819826630600-1020x510-850x491.jpg

Campionatul Mondial de fotbal din 2018, competitie care va avea loc Rusia, in perioada 14 iunie – 15 iulie. Printre cele mai interesante meciuri din faza grupelor se numara Portugalia – Spania (15 iunie), Argentina – Croatia (21 iunie) sau Anglia – Belgia (28 iunie), scrie regional.md.

Rusia vs Arabia Saudita va fi meciul de deschidere de la CM de Fotbal, partida care va avea loc pe 14 iunie 2018, de la ora 18:00, pe stadionul Lujniki din Moscova (capacitate 81.000 de locuri).

Programul meciurilor de la CM 2018:

Grupa A: 

14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudita (Moscova, Lujniki)

15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)

19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)

20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudita (Rostov-pe-Don)

25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara)

25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudita – Egipt (Volgograd)

Grupa B: 

15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg)

15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania (Soci)

20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)

20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan)

25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)

25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C: 

16 iunie, ora 13:00 – Franta – Australia (Kazan)

16 iunie, ora 19:00 – Peru – Danemarca (Saransk)

21 iunie, ora 15:00 – Franta – Peru (Ekaterinburg)

21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara)

26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franta (Moscova, Lujniki)

26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci)

Grupa D: 

16 iunie, ora 16:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)

16 iunie, ora 22:00 – Croatia – Nigeria (Kalinigrad)

21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croatia (Novgorod)

22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd)

26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croatia (Rostov)

26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E: 

17 iunie, ora 15:00 – Costa Rica – Serbia (Samara)

17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elvetia (Rostov)

22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)

22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elvetia (Kalinigrad)

27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)

27 iunie, ora 21:00 – Elvetia – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F: 

17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)

18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)

23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia (Soci)

23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov)

27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg)

27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G: 

18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci)

18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd)

23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)

24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod)

28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad)

28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H: 

19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)

19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia (Saransk)

24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg)

24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan)

28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd)

28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara)

Optimi de finala:

30 iunie, ora 17:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan)

30 iunie, ora 21:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci)

1 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)

1 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod)

2 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara)

2 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)

3 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)

3 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finala:

6 iulie, ora 17:00 – castigatoarea meciului 1 din optimi – castigatoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)

6 iulie, ora 21:00 – castigatoarea meciului 6 din optimi – castigatoarea meciului 5 din optimi (Kazan)

7 iulie, ora 17:00 – castigatoarea meciului 8 din optimi – castigatoarea meciului 7 din optimi (Samara)

7 iulie, ora 21:00 – castigatoarea meciului 3 din optimi – castigatoarea meciului 4 din optimi (Soci)

Semifinale:

10 iulie, ora 21:00 – castigatoarea meciului 2 din sferturi – castigatoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)

11 iulie, ora 21:00 – castigatoarea meciului 4 din sferturi – castigatoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)

Finala mica:

14 iulie, ora 17:00 – echipa invinsa in semifinala 1 – echipa invinsa in semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Finala:

15, iulie, ora 18:00 – castigatoarea semifinalei 1 – castigatoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

Campionatul Mondial de Fotbal a ajuns la editia cu numarul 21: intrecerea din Rusia va debuta pe 14 iunie si se va incheia pe 15 iulie (finala la Moscova).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top